Wesele zimą – 8 punktów przemawiających za zimowym weselem

Źródło: foter.com

Źródło: foter.com

Wesele organizowane zimą może budzić wiele kontrowersji. W naszym kraju wciąż nie jest to bowiem powszechne rozwiązanie. W dodatku przy długich i ostrych zimach, wesele w tym okresie może wydawać się chybionym pomysłem.
Czy jednak na pewno? Czy zimowe wesela nie mają swoich zalet? Przedstawimy Wam kilka faktów dotyczących organizowania wesela w zimie. Sami zdecydujcie czy dla Was są to wystarczające zalety do zastanowienia się nad imprezą weselną w zimie.

1. Zimą jest więcej wolnych terminów
W okresie letnim popularne sale weselne mają zarezerwowane terminy nawet na kilka lat do przodu. Jeżeli zależy Wam na tym konkretnym miejscu, a nie chcecie czekać latami na wolny termin przenieście ślub na zimę. Pomijając specjalne daty takie jak Andrzejki, Święta Bożego Narodzenia oraz Sylwester, większość sal weselnych w zimowych miesiącach ma wiele wolnych terminów. Z racji tego, że nie jest to popularny okres na śluby, zdecydowanie łatwiej będzie Wam znaleźć salę weselną spełniającą wszystkie Wasze wymagania.

2. Zimą łatwiej znaleźć usługodawców weselnych
Analogicznie do poprzedniego punktu, zimą łatwiej również znaleźć wolne terminy u usługodawców weselnych. Ze względu na to, że większość wesel organizowana jest latem, zimą bez trudu znajdziemy: zespół na wesele, dekoratora, wodzireja czy usługodawców, mających w ofercie takie usługi jak fotografia ślubna, wideofilmowanie  itd.

3. Większe możliwości negocjacji zniżek u usługodawców weselnych
Im mniej oblegany termin tym większe szanse na negocjacje. Jeśli zdecydujemy się na ślub w okresie kiedy usługodawcy nie mają żadnych zleceń istnieje szansa, że wynegocjujemy u nich rabaty. Przy dużych kwotach nawet 5%
Z kolei im mniej oblegany termin tym większe szanse na negocjacje upustów.

4. Zimą goście nie wyjeżdżają na urlopy
Organizowanie ślubu latem zawsze niesie za sobą ryzyko nieobecności wielu gości. Jest to sezon wakacyjny więc krewni wyjeżdżają na zaplanowane urlopy. Zimowe wyjazdy nie są tak popularne jak te w lecie. W związku z tym istnieje szansa, że w tym okresie nikt nie odmówi obecności na naszym weselu ze względu na swoje wakacje.

5. Oszczędności na dekoracji kościoła
Okres bożonarodzeniowy to również duża oszczędność na dekoracji kościoła. Praktycznie cały grudzień i styczeń w świątyniach są piękne choinki, stroiki i kwiaty. Zazwyczaj na uroczystość ślubu nie trzeba żadnych dodatkowych dekoracji.

6. Fajne motywy dekoracyjne
Gwiazdy betlejemskie, szyszki, lodowe sople, płatki śniegu, choinki, bombki – to tylko niektóre przykłady motywów dekoracyjnych których raczej nie użyjemy w ciepłych miesiącach, a z kolei doskonale pasują do zimowego wesela.

7. Piękne plenery
Jeśli pragniecie mieć zdjęcia ślubne niczym z bajki – Królowa Śniegu, to zima jest idealnym czasem na wasze wesele. Cudowna zimowa sceneria nada wyjątkowy klimat każdemu zdjęciu. Pamiętajcie tylko, że nigdy nie ma gwarancji pogody.

Ten wpis opublikowano w kategoriach Tematy ogólne. Dodaj do zakładek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>