Ślub i wesele w Wielkanoc – porady i inspiracje

Źródło: bridelicious.hk

Źródło: bridelicious.hk

Z wielu względów Święta Wielkanocne to bardzo przyjemny okres. Z jednej strony osoby wierzące przeżywają swojego rodzaju zadumę i oczyszczenie podczas Wielkiego Postu, a tuż po nim radość ze zmartwychwstania Pana Jezusa. Z drugiej strony czas Świąt Wielkanocnych przypada na wiosnę, a więc okres w którym przyroda na nowo budzi się do życia. Po dość długich ponurych jesiennych i zimowych dniach, możemy zacząć napawać się wiosennym słońcem. Pojawiają się pierwsze przebiśniegi, pączki listków, kwiatki.

Nic więc dziwnego, że ten czas jest również częstym terminem ślubów i wesel – zarówno przez ludzi mocno wierzących jak i tych mniej.

Źródło: maiyango.com

Źródło: maiyango.com

Niedziela Wielkanocna to pierwszy dzień po całym okresie Wielkiego Postu w którym można przyjąć ślub kościelny. Termin ten często wybierany jest przez pary dla których wiara stanowi ważną część życia, a wesele w tym dniu jest dodatkowym powodem do radości i głębokiego przeżywania świąt. Z racji tego, że Poniedziałek Wielkanocny jest w Polsce dniem wolnym od pracy, można być spokojnym, że wszyscy goście weselni będą mogli uczestniczyć w tej imprezie.

Źródło: samueljamesevents.co.uk

Źródło: samueljamesevents.co.uk

 

Tym co przemawia za ślubem w Wielkanoc jest również możliwość wykorzystania świątecznych i wiosennych motywów dekoracyjnych. Żonkile, irysy, bazie, króliczki, malowane pisanki, rzeżucha – to wszystko kojarzy nam się właśnie z tym czasem i może stanowić doskonałą weselną dekorację.

Źródło: 3.bp.blogspot.com

Źródło: 3.bp.blogspot.com

Na przykład małe jajeczka mogą pełnić rolę winietek:

Źródło: ukweddingfavours.co.uk

Źródło: ukweddingfavours.co.uk

 

A czekoladowe jajka będą doskonałym prezentem dla gości weselnych:

Źródło: johnlewis.scene7.com

Źródło: johnlewis.scene7.com

Dodatkową zaletą jest również fakt, że kościoły podczas Wielkanocy są już pięknie udekorowane.

Pamiętać jednak trzeba, że pomimo wielu zalet wesela w Wielkanoc, tak dobrany termin zamążpójścia może być również kłopotliwy – szczególnie przy pozyskaniu usługodawców weselnych, takich jak fryzjer, kosmetyczka itd. Zanim więc podejmiecie ostateczną decyzję zorientujcie się czy w Waszej okolicy znajdziecie osoby, które zgodzą się na pracę w święta.

No i na koniec jeszcze jedna rzecz – pogoda. Jej nigdy nie da się przewidzieć. Zwłaszcza na wiosnę bywa kapryśna.

Źródło: bridalguide.com

Źródło: bridalguide.com

Ten wpis opublikowano w kategoriach Dekoracje ślubne i weselne, Impreza weselna, Tematy ogólne. Dodaj do zakładek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>