Oprawa ślubu w kościele – koszty

źródło: http://foter.com

źródło: http://foter.com

Zastanawiacie się jakie poniesiecie koszty organizując ślub w kościele? Ile kosztuje cała oprawa ślubu? Należy opłacić księdza, organistę, kościelnego. O czymś jeszcze trzeba pamiętać?

Po pierwsze ksiądz

Szerzej na temat ile musimy zapłacić księdzu za odprawienie wesela już pisaliśmy. Teraz tylko przypomnimy, że jest to koszt rzędu 200 do nawet 1500 zł. Chociaż może się zdarzyć tak, że księdzu w ogóle nie będziecie musieli płacić.

Organista

Organista – czyli oprawa muzyczna ślubu kościelnego. W zależności od parafii i oczywiście organisty cena za tę usługę wynosi 50 – 500 zł. Są miejsca w których to ksiądz już na pierwszym spotkaniu z młodymi informuje ich, ile należy przeznaczyć pieniędzy na ten cel. W wielu jednak parafiach sami musimy ustalać cenę z organistą.

Kościelny

Podobnie jak w przypadku organisty – czasami to księża decydują o wysokości opłaty dla kościelnego, czasami jest to indywidualnie dogadywana kwota. Standardowo są to ceny w granicach 50-200 zł

Dekoracja

Pamiętajcie, żeby przy rozmowie z księdzem dopytać się czy w cenie odprawienia uroczystości kościelnej, którą musicie zapłacić księdzu, jest uwzględniona dekoracja kościoła. Często jest to niestety odrębny temat. Ksiądz daje nam co prawda wolną rękę w doborze dekoracji, ale to oczywiście my musimy ponieść związane z tym koszty. W zależności od rodzaju dekoracji jaki wybierzemy oraz tego czy zajmiemy się tym sami, czy może zlecimy to zadanie specjalistycznej firmie, udekorowanie kościoła wyniesie od 200 do nawet kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od tego jak chcemy aby te dekoracje wyglądały.

Wcześniejsze koszty:

  •   zapowiedzi – „co łaska” – czyli minimum 100-200 zł
  •   dokumenty – również „co łaska” – 30-100 zł
Ten wpis opublikowano w kategoriach Ślub w kościele/ Ślub w USC. Dodaj do zakładek.

One Response to Oprawa ślubu w kościele – koszty

  1. edi says:

    A czy nie lepiej zamiast w organistę zainwestować w zespół wokalny? Zapłacimy więcej, ale jakość wykonania często o niebo lepsza.
    Byłam na paru ślubach z muzyką wielogłosową – pięknie, z klasą i ksiądz się nie przyczepi do repertuaru, bo liturgiczny. Sama też zainwestuję w zespół na ślub.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>