Nauki przedmałżeńskie przez Internet

nauki-przedmałzenskie

Źródło: http://polschland.blogspot.com

Przystąpienie do ślubu kościelnego wymaga uprzednio zaliczenia kursu przedmałżeńskiego. Kursy takie mają na celu nauczyć narzeczonych spojrzenia na małżeństwo i przyszłe wspólne życie poprzez pryzmat wiary. Pozwalają zrozumieć czy na pewno we dwoje mamy takie same wizje co do wychowania dzieci w wierze, uczą jak ze sobą rozmawiać nawet o najbardziej intymnych sprawach, pokazują że szczera rozmowa to idealna droga do rozwiązywania konfliktów w rodzinie. Dzięki takim kursom narzeczeni mogą jeszcze lepiej się poznać, na nowo spojrzeć na siebie i zrozumieć czy naprawdę chcą przez dalsze życie iść wspólnie.

Niestety część taki kursów prowadzona jest w sposób mało profesjonalny. Przez takie podejście duchownych kurs przedmałżeński często traktowany jest przez młode pary jako zło konieczne. Coś, co musimy odbębnić aby móc stanąć wspólnie na ślubnym kobiercu.

Dodatkowe problemy jakie mogą wyniknąć aby przejść nauki przedmałżeńskie, to brak czasu na ich odbycie. Standardową formą przeprowadzania takiego kursu to zebrania popołudniowe. Jest to kilkanaście spotkań trwających co najmniej jedną godzinę. Dzisiejsze czasy jednak nie każdej młodej parze pozwalają na uczestnictwo w takiej formie kursu. Często narzeczeni pracują popołudniami, przez co nie mają możliwości przejść takich nauk razem.

Z myślą o nich księża organizują weekendowe kursy małżeńskie. Takie nauki trwają przez kilka kolejnych weekendów. Jednak i to nie jest idealne rozwiązanie, szczególnie dla osób, które mieszkają poza granicami naszego kraju. Specjalnie dla takich osób zostały stworzone internetowe nauki przedmałżeńskie. Jak widać nawet kościół idzie z duchem czasu. I w XXI wieku jest możliwość zdania nauk przedmałżeńskich w formie kursu online.

Taki kurs jest przygotowany przez księży  oraz poradnię rodziną zgodnie ze wszystkimi standardami i wymaganiami kościoła. Po przejściu kilkunastu lekcji, po których każdorazowo należy odpowiedzieć na pytania, otrzymujemy certyfikat potwierdzający zdanie takiego kursu. Certyfikat jest opatrzony podpisem i pieczęcią dyrektora poradni rodzinnej. Dodatkowo istnieje na nim pełen wykaz katechez które przeszliśmy wraz z procentową oceną zaliczenia kursu. Dzięki takim zabiegom w większości parafii internetowy kurs przedmałżeński traktowany jest na równi z tym prowadzonymi stacjonarnie.

Aby rozpocząć internetowe nauki przedmałżeńskie wystarczy zarejestrować się na stronie www.nauki.pl

Ten wpis opublikowano w kategoriach Ślub w kościele/ Ślub w USC. Dodaj do zakładek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>