Jakie kwiaty nadają się do fryzury ślubnej?

Źródło: www.weddingsonline.ie

Źródło: www.weddingsonline.ie

Kwiaty we fryzurze ślubnej potrafią wyglądać naprawdę przepięknie.  Te, które kupimy w profesjonalnych kwiaciarniach, zostaną odpowiednio przygotowane, żeby przynajmniej przez 24h nie straciły na swojej świeżości.  Niestety bardzo często zamiast specjalnie spreparowanych kwiatów otrzymmujemy te zwykłe, wyjęte prosto z wody. Wtedy niezależnie od tego czy jest to jeden kwiat wpięty w kok, czy cały wianek umieszczony na głowie Panny Młodej – mamy z nimi jeden problem – trwałość. Niestety mimo swojego pięknego wyglądu, nie każdy kwiat bez odpowiedniego przygotowania,  wytrzyma w stanie nienaruszonym cały dzień szaleństwa i zabawy.

Na które kwiaty warto więc zwrócić uwagę, a na które uważać? Które kwiaty bez obaw można wykorzystać do fryzury ślubnej?

Po pierwsze zapytajmy w kwiaciarni w jaki sposób przygotowują kwiaty do fryzury ślubnej. Dowiedzmy się czy wcześniej kwiaty te są przechowywane w specjalnym płynie który wydłuży ich żywotność.  Jeśli zobaczmy zdziwioną minę kwiaciarki – albo poszukajmy takiej kwiaciarni w której podchodzą do tematu profesjonalnie, albo zdecydujmy się na kwiaty które bez wzmocnienia długo wytrzymają.

Zdecydowanie najlepszą trwałość mają storczyki, kalie czy goździki. Te kwiaty faktycznie potrafią wytrzymać całą dobę,  nie tracąc nic na swoim uroku.

Źródło: http://www.indianremyhaircheap.info/

Źródło: http://www.indianremyhaircheap.info/

Natomiast najbardziej popularne róże, niestety potrafią czasami przywiędnąć w trakcie uroczystości. Jeśli na głowie mamy nieskomplikowaną fryzurę  do której doczepiony jest jeden kwiatek, zawsze możemy poprosić świadkową, żeby w trakcie imprezy podmieniła nam róże na zapasową, którą zabierzemy ze sobą na wesele. Takiego kwiatka wystarczy zostawić w wodzie w pokoju hotelowym. A wtedy żadne upały nam nie straszne.

Najbardziej trzeba z kolei uważać na delikatne kwiaty takie jak eustomy lub hortensje. Te zdecydowanie najszybciej nam zbrzydną – ich listki zbrązowieją i cała fryzura będzie wyglądała naprawdę fatalnie.

Ten wpis opublikowano w kategoriach Panna Młoda. Dodaj do zakładek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>