Dlaczego obrączkę nosimy na palcu serdecznym?

adfadobraczki123Dobrać odpowiednią obrączkę ślubną to niełatwa sprawa. Wraz z rozwojem technologii jubilerskiej zalewają nas coraz to bardziej wymyślne wzory, kształty, tłoczenia i łączenia surowców tworzących ten symbol małżeństwa.
Nie będziemy jednak poruszać tematu wyboru idealnej obrączki na ten wielki dzień tylko chcieliśmy w ramach odrobiny odpoczynku w przedślubnych przygotowaniach, namówić Was do chwili refleksji. Mianowicie czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego obrączki nosi się na palcu serdecznym? Czy jest na to jakieś racjonalne wytłumaczenie?

Niewątpliwie na przestrzeni dziejów zmieniały się tradycje związane z ich noszeniem – jedno pozostało jednak bezsprzeczne, dzięki kulistej formie, która nie ma początku ani końca, są symbolem miłości, która powinna trwać wiecznie. Dawniej nosiły je tylko Panie, czasami dzielono jedną między małżonkami, a obecnie w różnych częściach świata ten „złoty krążek” nosi się na lewej lub prawej dłoni. Tylko dlaczego na palcu serdecznym? Chcecie się dowiedzieć?

Prezentujemy ciekawy filmik, w którym ktoś pokusił się o wytłumaczenie nam tego zwyczaju:

I co? Zgadzacie się z takim tokiem rozumowania? My uważamy, że nawet jeśli nie jest to w pełni prawdziwy powód, to jednak autor pokusił się o naprawdę piękne wytłumaczenie tej tradycji.

Tymczasem Wszystkim którzy nas czytają, życzymy, żeby Wam się nigdy nie udało rozdzielić serdecznych palców.

Ten wpis opublikowano w kategoriach Tematy ogólne and tagged . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>