Dekoracje weselne: świeczniki i lampiony ze słoików za grosze.

lampiony7Dzisiejszy wpis to źródło pomysłów na przygotowanie oryginalnych lampionów na wieczorną imprezę weselną. Piękne świece, świeczniki czy też lampiony to w zasadzie obowiązkowy element, który powinien się znaleźć na stole gości weselnych.

Wymiar praktyczny świeczników na weselu:
Takie dodatkowe doświetlenie jest szczególnie istotne w przypadku połączonej sali w której zarówno się tańczy jaki i biesiaduje. Zazwyczaj jedynym sztucznym światłem w tego typu pomieszczeniach są iluminacje świetle zsynchronizowane z muzyką: kolorowe lampy, lasery, kule czy też stroboskop. Natężenie tego światła najczęściej uzależnione jest od aktualnie granej muzyki. Przy żywych piosenkach wszystkie lampy błyskają, a przy wolnych tańcach oświetlenie jest mocno stonowane. Raz jest więc jaśniej raz ciemniej. Licząc więc jedynie na takie oświetlenie sali weselnej, możemy skazać naszych gości na szukanie po omacku talerzy. Zatem na stołach weselnych koniecznie powinny znaleźć się świece.

 

Rola dekoracyjna świeczników na weselu:
Co ważne, świece czy świeczniki to również doskonały element dekoracyjny wesela.
Jeśli szukacie jakiegoś ciekawego pomysłu na tego typu dekoracje weselną przedstawiamy pomysł na świeczniki ze słoików. Co ważne, tego typu dekorację można przygotować samemu, a koszty jego wykonania są naprawdę niewielkie. Kilka czy kilkanaście słoików z pewnością znajdziemy w każdej babcinej piwnicy. Do tego należy doliczyć cenę świecy w środku oraz ozdób. Jeśli skorzystamy z pakietu najbardziej oszczędnego, zamiast dużej świecy do środka możemy wsadzić zwykłe podgrzewacze czyli tzw. tealight. Opakowanie 100 sztuk tego typu świec kosztuje ok 12-14 zł. Jedna świeczka wystarcza na ok 4 godziny. Kwestie ozdób to już temat indywidualny. Możemy użyć do tego celu zwykłego sznurka, za który zapłacimy nie więcej niż 5 zł, lub też tasiemki (ok 20 zł). Wystarczy więc uruchomić odrobinę kreatywności i za parę złotych będziemy mieć piękne, funkcjonalne dekoracje weselne.
W celach inspiracji przedstawiamy Wam kilka zdjęć tego typu lampionów.

Lampiony z koronką:

Źródło: czasnawnetrze.pl/

Źródło: czasnawnetrze.pl/

Wiszące świeczniki:

zielonemigdaly.pl

zielonemigdaly.pl

W świątecznym stylu:

pysiamn.blox.pl/

pysiamn.blox.pl/

Zrobiony z gazety:

oldwonderland.bloog.pl

oldwonderland.bloog.pl

Ten wpis opublikowano w kategoriach Tematy ogólne. Dodaj do zakładek.

One Response to Dekoracje weselne: świeczniki i lampiony ze słoików za grosze.

  1. SalaDlaCiebie says:

    No trzeba przyznać, że niektóre są na prawdę niesamowite :) A przygotowanie takiego lampionu kosztuję grosze :) Bardzo ciekawa sprawa :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>