Czy wypada poprosić kogoś z rodziny o zawiezienie nas do ślubu?

Źródło: https://farm3.staticflickr.com/2697/4441177213_d7e5151138_m.jpg

Źródło: https://farm3.staticflickr.com/26

Ogólnie nie powinniśmy obciążać naszych gości dodatkowymi funkcjami na naszym weselu. Goście weselni – jak sama nazwa wskazuje są naszymi gośćmi i ich zadaniem jest dobra zabawa z nami wszystkimi. Skoro kogoś zapraszamy, to chcemy, aby w tym dniu cieszył się naszą radością. Dlatego nie powinniśmy prosić kogoś o przysługi, które mogłyby wpływać na jakość jego zabawy.

Zanim poprosimy kogokolwiek o pomoc, warto się zastanowić czy opłaca nam się wynająć samochód na wesele. Jeśli jednak mamy ukochanego wujka, który jeździ dobrym samochodem, to oczywiście możemy go poprosić o taką przysługę. Przede wszystkim należy o to zapytać na długo przed weselem, żeby móc mu dać czas do namysłu. Nie powinniśmy się gniewać jeśli nam odmówi. Jednocześnie powinniśmy przedstawić mu, na czym dokładnie polegałaby ta przysługa.  Jeśli ta osoba miałaby w trakcie wesela również pełnić role szofera, co wiązałoby się np. z tym, że nie może się napić alkoholu – jesteśmy temu zdecydowanie przeciwni. Najważniejsze jest to, aby taka przysługa jaką odda nam ktoś bliski nie wyłączała go ze wszystkich zabaw weselnych z jakich może skorzystać. Jeśli więc nasza prośba będzie dotyczyć tylko przewiezienia nas z domu do kościoła i z kościoła na salę weselną, to nie powinno to stanowić wielkiego problemu. Pamiętajmy jednak, że w takiej sytuacji musimy zapewnić rodzinie tej osoby przejazd jakimś innym środkiem transportu. Poza tym, po przywiezieniu nas na sale weselną, osoba ta powinna bawić się tak jak inni goście weselni. Wiąże się to z tym, że przejazd nad ranem powinniśmy zapewnić sobie czymś innym – czy to taksówką czy ze znajomymi.

Pamiętajmy więc:

Tak – jeśli dostosujemy się do poniższych założeń:
- osoba podwozi nas tylko z domu do kościoła i z kościoła do domu,
- po przyjeździe na salę weselną osoba jest „zwolniona” z dalszej jazdy, rozwożenia gości, pary młodej itd.,
- zapewnimy jego bliskim przejazd na tej trasie jakimś innym środkiem transportu,
- jeśli nie zapewnimy tej osobie noclegu przy sali weselnej, to zorganizujemy to tak, że albo w jakiś sposób odstawimy mu samochód pod miejsce jego noclegu, albo zapewnimy garaż przy sali weselnej, a na drugi dzień transport z noclegu na salę weselną,
- transport po nocy weselnej organizujemy sobie sami,
- sami zadbamy o dekoracje samochodu.

Nie – jeśli:
- chcemy aby ta osoba przez całą noc odwoziła i przywoziła gości weselnych,
- jeśli w związku z naszą prośbą osoba nie mogłaby się napić alkoholu,
- jeśli nasza prośba miałaby wpływ na zabawę tej osoby na weselu,
- jeśli nie zapewnimy jego bliskim transportu do kościoła i na salę weselną,
- jeśli nie będziemy w stanie albo odwieźć samochodu pod jego miejsce noclegowe, albo zapewnić nocleg przy sali weselnej i bezpieczny parking dla samochodu.

Ten wpis opublikowano w kategoriach Tematy ogólne. Dodaj do zakładek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>