Czy wesele można zorganizować przy niskim budżecie?

Młode narzeczeństwo często będąc na starcie swojej dorosłej życiowej drogi nie dysponuje pokaźną kwotą, którą można przeznaczyć na organizację przyjęcia weselnego. Czy jest zatem możliwe zorganizowanie wesela przy niskim budżecie?

Przede wszystkim powinniśmy zacząć od ustalenia naszych możliwości finansowych. Pisaliśmy o tym w artykule budżet weselny.

Oglądamy piękne stroje i dodatki ślubne prezentowane przez stylistów. Wydaje nam się, że jest to niezbędne na naszym weselu. Kiedy jednak przyglądamy się bliżej parom, które zorganizowały wesele w dość niewysokim budżecie zauważamy, że bez pewnych elementów można się obejść.

Po pierwsze – można zrezygnować ze wszelkich niepotrzebnych dodatków i atrakcji imprezy weselnej – takich jak np. prezenty dla gości. Są one naprawdę ładnym gestem, aczkolwiek niekoniecznym i dość kosztownym, w dodatku nie wywodzą się z polskiej tradycji.

Po drugie można poszukać ograniczenia kosztów przy dekoracji kościoła. O tym temacie pisaliśmy szerzej w artykule 4 rady jak zaoszczędzić na weselnej dekoracji kościoła.

Warto również rozważyć zakup sukienki ślubnej z drugiej ręki. Wynikające z tego tytułu oszczędności mogą sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych.

Sporą oszczędnością będzie również rezygnacją z zamawiania specjalnej limuzyny, która zawiezie nas do kościoła. Zamiast tego wystarczy poprosić kogoś bliskiego o tę przysługę. Jeśli macie jakieś wątpliwości czy wypada podejmować takie działanie, zapraszamy do tego artykułu Czy wypada prosić kogoś z rodziny o zawiezienie nas do ślubu

Ten wpis opublikowano w kategoriach Impreza weselna. Dodaj do zakładek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>