Alkohol dla orkiestry weselnej?

Źródło: kartki2.recznierobione.pl/in

Źródło: kartki2.recznierobione.pl/in

Planując wesele, wiele młodych par napotyka kilka problemów, których nie potrafią do końca sami rozwiązać. Jednym z nich jest  temat alkoholu dla obsługi weselnej. Nie mamy tu na myśli obsługi restauracji – takich jak kucharz czy kelnerki. Rozważamy jedynie alkohol dla orkiestry, kamerzysty czy fotografa. W poprzednim wpisie poruszaliśmy temat wyżywienia dla orkiestry, fotografa, kamerzysty. Doszliśmy do wniosku, że zdecydowanie to naszym obowiązkiem jest zapewnić im wyżywienie. A co z alkoholem?  Czy zatem na stoliku dla tej dodatkowej obsługi na naszym weselu powinien znaleźć się alkohol? Czy wypada częstować ich mocniejszymi trunkami? Czy z drugiej strony jeśli wszystkim gościom weselnym proponujemy alkohol wypada orkiestrę w tym temacie pominąć?

Nie są to proste rozważania.  Z jednej strony może się wydawać, że wypada postawić chociaż jedną butelkę na ich stół w ramach grzeczności i uprzejmości. Z drugiej strony przecież Ci ludzie są w pracy, a my im płacimy i to niemałe pieniądze za ich usługi. Gdzie więc znaleźć złoty środek? Postawić na zaufanie do zespołu, czy ograniczyć do minimum możliwość wpadki wynikającej z ich upicia się?

Przede wszystkim pamiętajmy, że powodzenie wesela w dużej mierze zależy właśnie od orkiestry. Jeśli zespół jest radosny, pełen energii, będzie dobrze grał to i nasi goście będą bawić się świetnie. Może właśnie dlatego dobrym rozwiązaniem byłoby postawienie jednej butelki wódki na stoliku orkiestry, a pozostawienie im wyboru czy w ogóle jej skosztują?  Znamy wiele świetnych zespołów, które do swojej pracy podchodzą na tyle profesjonalnie, że na weselu nie wypiją nawet kieliszka wódki. Niektóre zespoły aby dodatkowo  uwiarygodnić się umieszczają w umowie zapis, o tym, że podczas wesela nie spożywają alkoholu. Pamiętajmy, że jeden drink to nic strasznego. Pozwoli rozluźnić struny głosowe, troszeczkę się rozprężyć i wyluzować. O ile oczywiście na jednym się skończy.

Dlatego jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości i najzwyczajniej boimy się o to, że zespół nam się upije – możemy całkowicie zrezygnować z podawania alkoholu orkiestrze. Pamiętajmy, że w dzień wesela to my jesteśmy ich zleceniodawcą. To na nasze życzenie i za nasze pieniądze zespół gra na naszym weselu. Mamy więc pełne prawo wymagać od orkiestry  całkowitą trzeźwość.

Żeby jednak wyeliminować jakiekolwiek nieporozumienia w tym zakresie, warto tę kwestię poruszyć już na pierwszym spotkaniu z zespołem. Nie bójmy się pytać. Jeśli nie zgadzamy się aby orkiestra,  fotograf czy kamerzysta pił na naszym weselu zapytajmy ich o zdanie w tym temacie przed podpisaniem umowy. W ten sposób możemy uniknąć wielu niedomówień lub po prostu zrezygnować z osób które mają odmienne zdanie od naszego.

Ten wpis opublikowano w kategoriach Impreza weselna. Dodaj do zakładek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>