7 prostych pomysłów jak obniżyć koszty wesela

Źródło: foter.com

Źródło: foter.com

Każdy z nas pragnie, aby dzień jego ślubu był naprawdę wyjątkowy. Planujemy huczne wesele ze świetnym zespołem muzycznym,  piękną suknię, na którą nie pożałujemy pieniędzy, mnóstwo jedzenia, tak aby niczego nie zabrakło.

Często jednak ceny takiego wesela przekraczają nasze możliwości finansowe. Co zrobić jeśli chcemy, tak jak każdy, zorganizować swoje wesele w normalnym standardzie, a jesteśmy mocno ograniczeni finansowo? Czy są jakieś sposoby na oszczędne wesele?

Jest ich przynajmniej kilka. Oczywiście można oszczędzić parę złotych na drobiazgach weselnych, ale w tym artykule bardziej chcemy przestawić pomysły na oszczędności większych kwot. Nie chcemy przy okazji udzielać Wam złotych rady typu „Poproś brata, żeby muzykę na weselu puszczał sam z komputera” czy też „Zaproś tylko połowę swoje rodziny”. Wiadomo bowiem, że poprzez takie weselne cięcia faktycznie można sporo zaoszczędzić, ale przy tym samym trochę umniejszamy standard wesela. Po pierwsze brat zamiast się bawić, będzie uwiązany przy komputerze, a zapraszając połowę rodziny – sami się nagłowimy kogo mamy zaprosić a kogo nie?

Dlatego podajemy Wam pomysły na oszczędne wesele, ale mamy na myśli racjonalne dobieranie wszystkich składników wesela, tak aby nie umniejszyć jego jakości.

1. Na wesele wybieramy mniej oblegany miesiąc

 Wybierając miesiąc w którym liczba zawieranych ślubów jest mniejsza dajemy sobie szansę na duże oszczędności na weselu.  Jeśli w danym okresie jest mniejsze zainteresowanie danymi usługami mamy, duże pole do negocjacji cenowych zarówno z hotelami, restauracjami jak i zespołami muzycznymi.  Takim miesiącem będzie np listopad, luty, marzec czy kwiecień. Wiele lokali weselnych w tym okresie stoi pustych, zespoły weselne też nie mają wiele pracy. Dlatego w takim okresie będzie nam łatwiej negocjować ceny. Poprzez rozsądny wybór daty na powyższych usługach możemy zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent.

2. Dzień inny niż sobota

Dobrym pomysłem na obniżenie kosztów wesela jest termin inny niż sobota. W ciągu roku jest przynajmniej kilka dni wolnych w których istnieje możliwość organizacji wesela. Będzie to np. Boże Ciało, 15 sierpień – Dzień Najświętszej Marii Panny, 6 grudzień – Święto Trzech Króli itd. I w tym przypadku, podobnie jak w mniej obleganych miesiącach mamy bardzo duże szanse na renegocjacje cen z usługodawcami weselnymi. I podobnie przełoży się to na nasze oszczędności.

3. Darmowy fotograf

Młodzi bardzo często zdolni fotografowie szukają par młodych, dzięki którym będą mogli zbudować swoje portfolio. Nawet najlepsi na świecie fotografowie przecież kiedyś zaczynali. Kiedyś musieli „zrobić”  swój pierwszy ślub czy wesele. W związku z tym warto zorientować się czy w Twojej okolicy nie ma takiej osoby, która w zamian za pozwolenie wykorzystania Waszych zdjęć na swojej stronie internetowej zrobi Wam zdjęcia weselne zupełnie za darmo. Tani lub darmowy fotograf na wesele to oszczędności rzędu kilku tysięcy złotych.

4. Poproś o wino zamiast kwiatów

Wesele bez kwiatów byłoby dziwne – to niezaprzeczalny fakt. Ale… przecież kościół już jest przystrojony, sala weselna tak samo, panna młoda ma swój piękny bukiet śluby. Czy w związku z tym od każdego gościa weselnego musimy dostać bukiet kwiatów?  Później i tak nie bardzo wiemy co z taką ilością kwiatów mamy zrobić, każdy bukiet przecież jest w innym guście, kolorze itd… Dlatego doskonałym pomysłem jest poprosić gości weselnych, aby zamiast bukietu przyszli do nas z butelką wina. Wino to wykorzystamy na uroczystości weselnej, dzięki temu oszczędzając na tym pieniądze.

5. Kupujcie garnitur po studniówkach

Idealnym momentem na zakup garnituru ślubnego jest termin po- studniówkowy. W sklepach jest wtedy wiele wyprzedaży modeli które nie sprzedały się w sezonie. Co nie oznacza, że są to wybrakowane modele. Garnitury posezonowe są wciąż pełnowartościowe i modne. A ceny przed i po sezonie mogą się różnić nawet o kilkadziesiąt procent!

6. Sukienkę ślubną kupuj na jesień

Sukienkę weselną z kolei lepiej wybierać już na jesień. Wtedy to w  modzie ślubnej już jest po sezonie. Posezonowe kroje sukienek potrafią kosztować nawet połowę pierwszej ceny. Można również  odkupić już używaną sukienkę. Na sukience użytej raz, po chemicznym czyszczeniu ciężko dopatrzeć się śladów użytkowania.

7. Obrączki z przerobionego złota

Jeśli posiadasz stare, nieużywane złoto lub jeśli posiadasz kilka zdekompletowanych kolczyków, zawsze możesz takie złoto przeznaczyć do ponownego użycia. Wielu złotników pełni takie usługi. Zamiast kilku tysięcy na obrączki wydamy kilkaset złotych za robociznę.

Ten wpis opublikowano w kategoriach Tematy ogólne. Dodaj do zakładek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>